AML - Czy Twoje Przedsiębiorstwo Wdrożyło Procedurę AML (Anti-Money Laundering)?

AML – Czy Twoje Przedsiębiorstwo Wdrożyło Procedurę AML (Anti-Money Laundering)?

Podziel się wiedzą z innymi

🔍 Instytucje Obowiązane: Obowiązek wdrożenia wewnętrznej procedury AML spoczywa na tzw. instytucjach obowiązanych. Sprawdź, czy Twoje przedsiębiorstwo kwalifikuje się jako instytucja obowiązana, aby uniknąć potencjalnych problemów prawnych i operacyjnych.

Ryzyko Prania Pieniędzy i Finansowania Terroryzmu: Czy wiesz, że transakcje realizowane z kontrahentami z niektórych krajów mogą być obarczone zwiększonym ryzykiem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu? Przykładem takiego kraju jest Turcja. 🌍 Istnieją specjalne listy państw o podwyższonym ryzyku, z którymi realizacja transakcji wymaga szczególnej ostrożności.

🛡️ Procedura AML: Wdrożenie procedury AML w Twojej firmie to kluczowy krok w zapewnieniu zgodności z przepisami oraz ochrony przed zagrożeniami finansowymi i reputacyjnymi. Upewnij się, że Twoje przedsiębiorstwo jest przygotowane na przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu poprzez odpowiednie procedury i kontrole.

#HambergerKukulskaLawyers #KancelariaHK #Prawo #Adwokat #PrawodlaPrzedsiebiorcow #PrawoBiznesowe #Compliance #RozwójFirm #KonsultacjePrawne #kancelariawrocław #adwokatwroclaw #kancelariaprawnawrocław #biznes #jeleniagora #adwokatjeleniagora


Podziel się wiedzą z innymi

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *